Kwesta w ramach akcji „Ratujmy sądeckie nekropolie 2017”

Młodzi artyści, wolontariusze oraz przedstawiciele Zarządu i Rady Fundacji im. Dra Jerzego Masiora, kwestowali w ramach corocznej akcji Ratujmy sądeckie nekropolie”.

Fundacja im. Dra Jerzego Masiora od 2010 roku włącza się do tej szczytnej akcji, która z roku na rok zdobywa coraz większe uznanie.

Kwesta prowadzona jest  na cmentarzach Nowego Sącza przez lokalne organizacje pozarządowe. Zebrana kwota przeznaczona jest na ratowanie zabytkowych i najbardziej zniszczonych nagrobków na sądeckich cmentarzach. Dzięki hojności mieszkańców Nowego Sącza, a także wielu przyjezdnych te przepiękne zabytki sztuki kamieniarskiej są odnawiane i rekonstruowane. Każda osoba, która wrzuca do puszki kwestarzy datek, otrzymuje specjalnie wydaną, okolicznościową widokówkę, na której można zobaczyć jeden z odnowionych pomników.

2 listopada, na cmentarzu komunalnym przy ul. Rejtana w Nowym Sączu kwestowali  młodzi artyści, wolontariusze oraz przedstawiciele Zarządu i Rady Fundacji im. Dra Jerzego Masiora

Tym razem, ze strony Fundacji w ramach akcji  „Ratujmy sądeckie nekropolie”  kwestowali:
Magdalena Kurnyta
Weronika Szymbara
Anna Kożuch
Urszula Majda
Wioletta Smajdor
Agata Korwin
Wiktoria Kochanek
Jarogniew Barciszewski
Piotr Mordarski
Jakub Bulzak
Dorota Kaczmarczyk
Andrzej Pancerz
Wiesław Słyś
Józef Kaczmarczyk

Dziękujemy wszystkim kwestującym, którzy poświęcili swój czas i aktywnie uczestniczyli w tej akcji oraz wszystkim osobom, którzy swoimi datkami wsparli ratowanie zabytkowych i najbardziej zniszczonych nagrobków.

inf.    Józef Kaczmarczyk
Prezes Zarządu Fundacji

Ratujmy Sądeckie Nekropolie | Fundacja im. dra Jerzego Masiora Ratujmy Sądeckie Nekropolie | Fundacja im. dra Jerzego Masiora
Ratujmy Sądeckie Nekropolie | Fundacja im. dra Jerzego Masiora