Młodzi artyści i wolontariusze Fundacji włączyli się do akcji „Ratujmy sądeckie nekropolie”

Młodzi artyści i wolontariusze Fundacji im. Dra Jerzego Masiora, kwestowali w ramach akcji „Ratujmy sądeckie nekropolie”. Kwesta prowadzona jest od kilku lat na cmentarzach Nowego Sącza przez lokalne organizacje pozarządowe. Zebrana kwota przeznaczona jest na ratowanie zabytkowych i najbardziej zniszczonych nagrobków na sądeckich cmentarzach. Dzięki hojności ludzi te przepiękne zabytki sztuki kamieniarskiej są odnawiane i rekonstruowane. Fundacja im. Dra Jerzego Masiora już po raz kolejny włączyła się do tej akcji, która z roku na rok staje się coraz bardziej popularna w Nowym Sączu.

Ratujmy sądeckie nekropolie

W dniu 2 listopada 2014 r. na cmentarzu przy ul Rejtana ze strony Fundacji kwestowali:

Małgorzata Kłapsa i Jan Świętoń,
Magdalena Kaleta i Agnieszka Nowak,
Klaudia Kunz i Agata Korwin,
Martyna Jabłońska i Tomasz Bulzak,
Sylwia Szkaradek i Katarzyna Konstanty,
Karolina Barciszewska i Jarogniew Barciszewski
Dorota Kaczmarczyk, Jakub Bulzak i Józef Kaczmarczyk

Bardzo dziękujemy wszystkim naszym wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas i aktywnie uczestniczyli w tej akcji.

Ratujmy sądeckie nekropolie
Ratujmy sądeckie nekropolie Ratujmy sądeckie nekropolie