Poezja i piosenki Jerzego Masiora na Plantach

W ten ciepły sierpniowy wieczór spotkaliśmy się na Plantach,pod pomnikiem Adama Mickiewicza, aby uczestniczyć w spektaklu ( w ramach cyklu "Pali się fajka nocy…”) i posłuchać twórczości dr Jerzego Masiora.
       Było to kolejne wydarzenie w tym roku upamiętniające twórczość zmarłego przed 10 laty Patrona Fundacji doktora –poety pochodzącego z dawnych kresów Rzeczypospolitej. Powojenne losy związały go mocno z Nowym Sączem, a piękno Sądecczyzny wywarło bardzo znaczący wpływ na jego twórczość poetycką, w którą tak chętnie dzisiaj się wsłuchujemy.
     Spektakl przygotowała Scena Poetycka Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu.Wiersze Masiora recytowali: Dorota Kaczmarczyk, Katarzyna Kaczmarczyk, Monika Ślepiak, Wojciech Kaczor i Janusz Michalik. Natomiastpiosenki do jego wierszy rewelacyjnie zaśpiewała (grając na gitarze) Karolina Michalik.

Materiały do spektaklu (wiersze i teksty piosenek) przekazała Fundacja im. Dra Jerzego Masiora

Czytaj także:

NowySacz.naszemiasto.pl