Izabela Szafrańska Laureatem Nagrody im.Dra Jerzego Masiora 2015
Koncert Galowy połączony z wręczeniem  Nagrody im. Dra Jerzego Masiora, poprowadzony przez Jakuba Bulzaka i Julię Kaczmarczyk, zorganizowano 12 grudnia 2015r., tradycyjnie -  w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.

Przypomnijmy, że Nagroda im. Dra Jerzego Masiora przyznawana jest za wybitne osiągnięcia indywidualne lub zespołowe w różnych dziedzinach sztuki, które zdaniem wnioskodawców i Kapituły zasługują na to szczególne wyróżnienie. Fundacja w ten sposób honoruje osoby posiadające wyjątkowy talent, a których sukcesy pozytywnie wpływają na promocję Nowego Sącza i Małopolski.

Kapituła w składzie: Piotr Gryźlak (przewodniczący), Anna Totoń, Kazimierz Twardowski, Wojciech Szpineter, Andrzej Krupczyński, Józef Kaczmarczyk oraz Andrzej Mysłakowski nominowała 5  kandydatów do Nagrody.

Decyzją Kapituły Nominacje do Nagrody im. Dra Jerzego Masiora 2015 otrzymali:

Magdalena Kaleta  (plastyka)

Izabela Szafrańska  (śpiew)

Karolina Zelek  (fortepian)

Sylwia Zelek  (śpiew)

Damian Gromala (film)

 

Licznie zgromadzona publiczność podziwiała przez dwie godziny występy młodych artystów nominowanych do nagrody oraz gościa specjalnego Stanisława Dudy (baryton)

Występy poprzedzane były odpowiednimi zapowiedziami konferansjerów i specjalnie przygotowanymi na tą okazję prezentacjami multimedialnymi.

Jako pierwsza przedstawiona była publiczności najmłodsza wśród nominowanych artystów Karolina Zelek – uczennica V klasy Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Żmiącej i Państwowej Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Limanowej. Następnie Karolina zagrała Walca a-moll Fryderyka Chopina oraz Sonatinę a-moll  Friedricha Kuhlau.

Po niej,  namiastkę swojego talentu (jak się okazuje nie tylko plastycznego) pokazała Magdalena Kaleta - uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu, Ukończyła I st. Państwowej Szkoły Muzycznej  w klasie skrzypiec pana Stanisława Dutki, a obecnie kontynuuje naukę w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Nowym Sączu, na wydziale wokalnym w klasie dr Renaty Jonakowskiej - Olszowskiej.

 

 Talent wyróżnionej artystki Izabeli Szafrańskiej – pochodzącej z Lipnicy Wielkiej studentki II roku kulturoznawstwa w Białymstoku podziwiać można było słuchając utworów:                                                                                " Dona Dona" Kompozytor- Sholom Secunda, autor słów- Aaron Zeitlin - aranżacja -Paweł Sokołowski  oraz " Jeż i sójka" Kompozytor - Paweł Sokołowski, autor słów- Jan Kondrak.          

W jej rodzinie muzyka była obecna zawsze, talent muzyczny był przekazywany z pokolenia na pokolenie. Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiała w Zespole Folklorystycznym „Lipniczanie”. Wielokrotnie reprezentowała nie tylko swoją miejscowość, miasto Nowy Sącz, Małopolskę w Polsce i za granicą.  

Izabeli towarzyszył znakomity gitarzysta - Paweł Sokołowski. Jest abiturientem Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Białymstoku, kształcił się również w Poznaniu i Warszawie. Paweł jest kompozytorem, aranżerem, autorem tekstów, producentem muzycznym i malarzem. Wraz z Izabelą tworzą duet muzyczny od 1,5 roku

 

Następnie, w innowacyjnej formie zaprezentował się Damian Gromala - młody twórca filmowy, pasjonat sztuk wizualnych. Damian tworzy różne gatunki filmowe ze szczególnym uwzględnieniem kina eksperymentalnego i wideo tańca. Aktualnie jest studentem marketingu i komunikacji rynkowej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Oprócz życiorysu i dynamicznej prezentacji multimedialnej wysłuchaliśmy (przy przyciemnionym oświetleniu sali) utworu Run! (Dance Steps Come!)_remastered  skomponowanego przez Damiana oraz usłyszeliśmy komentarz twórcy.   

 

Jako ostatnia z nominowanych zaprezentowała się Sylwia Zelek – studentka II roku studiów magisterskich Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na Wydziale Pedagogiczno- Artystycznym, kierunek Edukacja Artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalność śpiew estradowy, a także studiuje na I roku Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale wokalno-aktorskim. W  swoim codziennym życiu doskonale godzi rozrywkę i klasykę. Sylwia wykonała:            

 Georg Friedrich Handel- Dignare  z hymnu Dettingen Te Deum - przy fortepianie Halina Dyczek oraz,  z  wyjątkowym entuzjazmem przyjęty utwór  Anny German – „Jedna chwila wystarczyła” muzyka i komp: Krzysztof Cwynar.

          

Zanim usłyszeliśmy werdykt kapituły wystąpił gość specjalny, Stanisław Duda – baryton, przy fortepianie Anna Barbara Mirek.  Krótki recital publiczność przyjęła z ogromnym aplauzem.

 

Ogłoszenia decyzji Kapituły dokonał Piotr Gryźlak - przewodniczący Kapituły podkreślając jednocześnie różnorodność talentów i bardzo wysokie osiągnięcia wszystkich nominowanych do Nagrody. Laureatem Nagrody im. Dra Jerzego Masiora 2015 została Izabela Szafrańska

Nagroda im. Dra Jerzego Masiora to nie tyko prestiż, ale i wsparcie finansowe (2000zł) . Prezes Fundacji Józef Kaczmarczyk wręczając już po raz dziewiąty nagrodę życzył Laureatce Izabeli Szafrańskiej i wszystkim nominowanym kolejnych sukcesów oraz dalszego rozwoju talentów.

Wręczanie corocznej Nagrody im Dra Jerzego Masiora za wybitne osiągnięcia artystyczne staje się już tradycja w Nowym Sączu.

 

Patronat honorowy sprawował Marek Pławiak Starosta Nowosądecki. Warto nadmienić że Starosta Nowosądecki ufundował także 2 nagrody indywidualne. Nagrody wręczył Karolinie i Sylwii Zelek członek zarządu Marian Ryba.

Nagrodę publiczności (ufundowaną przez posła RP Arkadiusza Mularczyka) otrzymała Izabela Szafrańska.

 

Wszyscy wykonawcy otrzymali kwiaty, pamiątki i upominki od Fundacji im Dra Jerzego Masiora i MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu.

 

Podczas koncertu można było przekazać datki na cele statutowe Fundacji im. Dra Jerzego Masiora, m.in. biorąc udział w losowaniu obrazu autorstwa patrona Fundacji, dra Jerzego Masiora. Obraz wylosował Andrzej Pancerz.

 

Scenografię do koncertu wykonała Klaudia Kunz - uczennica I LO  im. Jana Długosza w Nowym Sączu . Klaudia jest miłośniczką teatru i muzyki filmowej. Brała udział w wielu konkursach plastycznych, recytatorskich i literackich zdobywając nagrody i wyróżnienia. Obecnie wśród jej licznych pasji czołowe miejsce zajmuje nauka Polskiego Języka Migowego

 

 

Fundacja im. Dra Jerzego Masiora serdecznie dziękuje firmom: Technobud Nowy Sącz, Flexergis Baad, ELDRIM Producent Elektroniki Użytkowej, DAKO, NAMIOTY GM Michał Gryt, Euro Serwis Janusz Mucha, Lesko Spółka z o.o., Dworek Noce i Dnie, Agencja Reklamowa 3eS za wsparcie organizacji Koncertu Galowego i przyczynianie się rozwoju młodych utalentowanych artystów. Szczególnie gorąco dziękuję wszystkim wolontariuszom Fundacji za ich pracę i zaangażowanie w realizację projektu. Podziękowania należą się także patronom medialnym: Sądeczanin info, RDN Nowy Sącz, Gazeta Krakowska za konstruktywna współpracę i promowanie talentów artystycznych.

 

Fundacja słowa podziękowanie i wyrazy uznania kieruje do Dyrektora MCK „Sokół” Antoniego Malczaka i Piotra Gryźlaka oraz całego zespołu, którego profesjonalizm w działaniu, życzliwość i zaangażowanie zasługuje na najwyższą ocenę i może stanowić wzór dla innych placówek tego typu w Polsce. 

 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego

(JK)

 

 

 

Chcesz wiedzieć więcej:

Życiorysy nominowanych

 

IZABELA  SZAFRAŃSKA – Laureatka Nagrody im dra Jerzego Masiora 2015

 

Iza jest studentką II roku kulturoznawstwa w Białymstoku. Pochodzi z Lipnicy Wielkiej. W jej rodzinie muzyka była obecna zawsze, talent muzyczny był przekazywany z pokolenia na pokolenie. Swoje pierwsze muzyczne kroki stawiała w Zespole Folklorystycznym „Lipniczanie” , reprezentowała swoją miejscowość i gminę w Polsce i za granicą.

Przez kilka lat uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Nowym Sączu, gdzie uczyła się gry na pianinie. Z przyczyn osobistych niestety przerwała edukację. Ale przez wiele lat koncertowała wraz z siostrami, były podopiecznymi Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu. Brały udział w konkursach na szczeblu Powiatowym, Wojewódzkim, Ogólnopolskim oraz Międzynarodowym odnosząc coraz to większe sukcesy.

Na pewnym etapie swojego życia postanowiła, że chciałaby czegoś więcej, bo poczuła, że jeżeli nie spełni swych muzycznych pragnień, nie będzie nigdy w pełni szczęśliwa. Znalazła inspirację w muzyce sefardyjskiej żydowskiej, a jej muzą stała sie Yasmin Levy - żydowska pieśniarka. Muzyka sefardyjska to połączenie muzyki żydowskiej i hiszpańskiej, wykonywana w języku ladino stała się wskazówką i motywacją Izy do dalszego działania. W tym właśnie czasie założyła zespół El Saffron. Wraz z siostrami i muzykami z zespołu aranżowała utwory Yasmin Levy oraz stare, zapomniane pieśni sefardyjskie. Ich największym osiągnięciem był udział w finale programu muzycznego Must Be The Music w jesieni 2013 roku. Po finale programu „Must Be The Music. Tylko Muzyka” zespół zyskał wielu fanów, którzy niemal codziennie są aktywni na jego fanpage’u. Przybywa ich też stale po koncertach w różnych częściach kraju i świata. Mówią i piszą, że to muzyka ekskluzywna, ambitna, „chwytająca za serca”, przenosząca w inny świat. Najważniejsze osiągnięcia Izy tylko w 2015 roku:

·                     I miejsce w konkursie 51. Studenckiego Festiwalu Piosenki - Krakowski Festiwal Piosenki

·                     I miejsce w Konkursie Piosenki XXIII Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie na Roztoczu

·                     Zdobycie Nagrody Wykonawczej im. Bogdana Krawca podczas 27 Biłgorajskich Spotkań z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską,

·                     I nagroda na XX Jubileuszowych Ogólnopolskich Spotkaniach z Poezją Autorską                 „Oranżeria 2015 ”

·                     II nagroda w II Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Poetyckiej im. Bułata Okudżawy w Hajnówce „ Wiara, Nadzieja, Miłość ”,

·                     I miejsce w III Regionalnym Konkursie Piosenki Rosyjskiej, Nominacja do wzięcia udziału w II Międzynarodowym Festiwalu Piosenki - Anna German, który odbył się w dniach od 9-10 października 2015 r. w Ciechocinku (finał krajowy) oraz udział w międzynarodowym finale w Moskwie.

·                     Grand Prix im. Andrzeja Tymczyszyna podczas IV Międzynarodowego Festiwalu Młodych Talentów „Złote Talenty w Złotej Pradze 2015”,

·                     Nagroda  dla zespołu El Saffron podczas  VIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki, Sztuki i Folkloru „ Podlaska Oktawa Kultur”,

·                      liczne koncerty w Polsce oraz za granicą z zespołem  El Saffron

·                     Koncert zespołu „El Saffron” dla 2500 osób w czasie XII Pielgrzymki Pracowników i Wolontariuszy Caritas pod hasłem „Codziennie z miłością”

·                     Nagranie płyty EPki zespołu El Saffron w nakładzie 1000 sztuk.

 

Akompaniator

Izabeli Szafrańskiej towarzyszył znakomity gitarzysta - Paweł Sokołowski. Jest abiturientem Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Białymstoku, kształcił się również w Poznaniu i Warszawie. Paweł jest kompozytorem, aranżerem, autorem tekstów, producentem muzycznym i malarzem. Wraz z Izabelą tworzą duet muzyczny od 1,5 roku.

 

SYLWIA ZELEK

Jest studentką II roku studiów magisterskich Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach na wydziale pedagogiczno- artystycznym, kierunek Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalność śpiew estradowy, a także studiuje na I roku Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale wokalno-aktorskim, więc w swoim codziennym życiu doskonale godzi rozrywkę i klasykę.

Zamiłowanie do muzyki i śpiewu posiadała od najmłodszych lat, zawsze miała w sobie to magiczne „coś” – zaczynała od muzykowania na urządzeniach domowych, następnie angażowała się w akademie i przedstawienia, a w czasie nauki w szkole średniej została członkiem szkolnego zespołu „Consonans” (pracę licencjacką oparła na obchodach 40-lecia tego zespołu) oraz zespołu „BIG BAND” Echo Podhala działającym przy Limanowskim Domu Kultury. Ukończyła I stopień Szkoły Muzycznej w Limanowej w klasie gitarze klasycznej. Wspólnie z przyjacielem ze studiów szuka wierszy czy tekstów poetyckich, do których tenże przyjaciel  komponuje muzykę. Najważniejsze osiągnięcia Sylwii to:

  • Udział w Finale II Międzynarodowego Festiwalu Piosenki- Anna German, na którym reprezentowała Polskę w Moskwie.
  • Wyróżnienie w XXI MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK IM. KS. KAZIMIERZA SZWARLIKA W BĘDZINIE 2015
  • Udział w OPERZE w FILHARMONII ŚWIĘTOKRZYSKIEJ W. A. MOZART Opera Wesele Figara KV 492 . Kielce 2015
  • Udział w koncercie MUZYKA FILMOWA ENNIO MORRICONE w FILHARMONII ŚWIĘTOKRZYSKIEJ 2015
  • III nagroda w XXIII OGÓLNOPOLSKICH SPOTKANIACH RECYTATORÓW I ŚPIEWAJĄCYCH POEZJI "AMOR SPRAWIŁ" 2015
  • II miejsce SREBRNY GRYF W XXI POETYCKO MUZYCZNEJ BITWIE POD GORLICAMI, 2015
  • tytuł Laureata Festiwalu Super Star, Mielno 2015
  • Udział w koncercie "Carminy Burany" organizowanym przez Filharmonię Świętokrzyska z okazji  jubileuszu 70-lecia Orkiestry Symfonicznej oraz 95-lecia tradycji muzycznej w Kielcach 2015 Nagroda Grand Prix w XXII ARCHIDIECEZJALNYM PRZEGLĄDZIE PIOSENKI RELIGIJNEJ NA PODHALU „SACROSONG”2011 Nowy Targ 2011

·         Udział w Koncercie Whitney Houston Symfonicznie Sala Kongresowa Warszawa 2012

·         I miejsce XXII Finału Turnieju Poezji Śpiewanej we Włocławku 2013

·         warsztaty wokalne z Panią Elżbietą Zapendowską i naprawdę mnóstwo innych. W roku 2011 wzięła udział w precastingach do telewizyjnego Show i dostała się do programu „Bitwa na głosy” TVP2, śpiewała w grupie Braci Golec. Jest wielbicielką piosenki poetyckiej, piosenki aktorskiej, poezji śpiewanej. Jej największym marzeniem jest  stanąć na deskach teatru i zaśpiewać operę. Planuje także pracę nad materiałem na autorską płytę.

 

akompaniator:

mgr Halina Dyczek  jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie, Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego przy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Kursów Dyrygenckich organizowanych przez CAK w Warszawie. W latach 2009-2013 była członkiem zarządu Polskiej Federacji „Pueri Cantores”. Jest nauczycielem dyplomowanym PSM I st. w Limanowej w klasie fortepianu , w latach 1996-2002 była jej dyrektorem. Odznaczona Odznakami „Zasłużony dla Miasta Limanowej”, „Przyjaciel Limanowej”, statuetką „Złote Skrzydła” oraz Nagrodą Indywidualną I st. Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Jest dyrygentem Chóru Chłopięcego Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej.

 

 

 

 

KAROLINA  ZELEK

Karolina Zelek ma 11 lat, uczęszcza do V klasy Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Żmiącej. Od najmłodszych lat wykazywała zainteresowania muzyczne, pierwsze występy wokalne miały miejsce już w przedszkolu na akademiach, a kilka lat temu rozpoczęła naukę gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Limanowej. Nauczycielem prowadzącym Karoliny jest pani profesor Halina Dyczek, która od razu rozpoznała w niej wielki talent. Bierze udział w licznych festiwalach pianistycznych na szczeblu lokalnym i międzynarodowym. Pomimo trudności łączenia dwóch szkół (podstawowej i muzycznej), w minionym roku szkolnym osiągnęła najwyższą średnią ocen z całej szkoły. Do najważniejszych osiągnięć należą:

·         III miejsce w III Ogólnopolskim Konkursie Duetów Fortepianowych „Grajmy razem” w Zamościu dla duetu Karolina Zelek, Michał Sukiennik 2014

·         Wyróżnienie I stopnia w I Ogólnoposkim Konkursie Zespółów Kmeralnych MUZYKOWANIE W TRZCIANIE, duet fortepianowy Karolina Zelek, Michał Sukiennik 2014

·         I miejsce w II KONKURSIE PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ „Ojczyzna wolną racz nam wrócić Panie” w kategorii Solista Szkoła Podstawowa 2014

·         I miejsce w XVII MAŁOPOLSKIM KONKURSIE PIANISTYCZNYM im.  I. J. Paderewskiego  dla uczniów szkół muzycznych I stopnia Tuchów 2014

·         II miejsce w grupie szkół I stopnia w II Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Kameralnych MUZYKOWANIE W TRZCIANIE, duet fortepianowy Karolina Zelek, Michał Sukiennik 2015

·         Wyróżnienie w XV Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego, duet fortepianowy Karoliny Zelek, Michał Sukiennik, Łomianki, Izabelin, Warszawa 2015

·         I miejsce w IV Konkursie muzyczno- literackim w zakresie gry a vista pt. „Czytanie w Trzcianie”, 2015

·         III miejsce w IV Konkursie muzyczno- literackim w zakresie czytania prozy i poezji pt. „Czytanie w Trzcianie” 2015

·         II miejsce w XVIII MAŁOPOLSKIM KONKURSIE PIANISTYCZNYM im.  I. J. Paderewskiego  dla uczniów szkół muzycznych I stopnia Tuchów 2015

·           WYRÓŻNIENIE w XVIII MAŁOPOLSKIM KONKURSIE PIANISTYCZNYM im.  I. J. Paderewskiego Tuchów 2015

·         I miejsce w XI edycji konkursu WIOSNA Z FORTEPIANEM Sosnowiec 2015

·         II miejsce w KONKURSIE PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ Limanowa 2015.

 

Poza muzyką interesuje się gimnastyką, jazdą na nartach, pływaniem i jazdą na rowerze. Karolina lubi także przenosić się w świat baśni, przygód i bohaterów, których poznaje w przeczytanych książkach. Czasami jest tak bardzo jest pochłonięta przygodami z czytanej książki ze zapomina o śnie, dopiero rodzice zgaszeniem światła sprowadzają ją na ziemię, uświadamiając, że czas się położyć.

 

 

DAMIAN  GROMALA

młody twórca filmowy, pasjonat sztuk wizualnych. Tworzy różne gatunki filmowe ze szczególnym uwzględnieniem kina eksperymentalnego i wideo tańca. Łącząc środki wyrazu wytycza nowe standardy filmu. Kreuje swoją rzeczywistość wykorzystując oko obiektywu.

Student I roku marketingu i komunikacji rynkowej na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, członek zespołu działu kreatywnego B2C w strukturze marketingu AIESEC Odział Lokalny Kraków, freelancer w dziedzinie mediów i reklamy oraz podróżnik.

Na swoim koncie ma kilka produkcji filmowych, które sukcesywnie wyświetlane są na festiwalach krajowych, a także goszczą na ekranie światowym. Filmem w ujęciu ogólnym zajmuje się od 5 lat, a bardziej profesjonalnym od  lat trzech.

Dla Damiana rok 2015 był wciąż „erą PsychoKinetic-a” – 5-minutowego eksperymentu dotyczącego teatru ruchu i improwizacji z 2014 r. zrealizowanego we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Nowym Sączu i angażującego lokalnych pasjonatów gry aktorskiej.
Film gościł głównie w krajach portugalskojęzycznych – w Portugalii, dwukrotnie w Brazylii, a także w Niemczech, Grecji czy w końcu rodzimej Polsce.

Planami na 2016 rok jest dalszy rozwój w branży audiowizualnej, a głównym celem jest zrealizowanie fabularnej etiudy tanecznej „Run! (Dance Steps Come!)” będący obrazem do własnej kompozycji z 2011r.

Damian uczestniczy również w wielu projektach wymian młodzieżowych i szkoleń programu Erasmus+ oraz innych, organizowanych w krajach Europy i Azji. Pod koniec listopada miał przyjemność gościć w Azerbejdżanie na projekcie dla młodych europejskich pisarzy. Gandża – druga co wielkości miejscowość, po stolicy Baku, goszcząca projekt, została wybrana na Europejską Stolicę Młodzieży 2016 r.

Dewizą Damiana jest upór i rozwój osobisty prowadzący do realizacji marzeń. Dokonania Damiana w mijającym roku 2015:

·        recenzja filmu „PsychoKinetic” oraz wywiad na łamach internetowego magazynu Stigmart Videofocus Biennale (w języku angielskim)

·        pokaz filmu „PsychoKinetic” w finale 1st International Screening of Video Dance 'Body in Focus'  w Porto (Portugalia); NAGRODA: tytuł ‘Excelence Dance Video’ w głosowaniu publiczności

·        pokaz filmu „PsychoKinetic” w finale artvideoKOELN - audiovisual experiences 01 w Kolonii (Niemcy)

·        pokaz filmu „PsychoKinetic” w finale 9th São Carlos Videodance Festival w São Carlos (Brazylia)

·        pokaz filmu „PsychoKinetic” w finale 24. Europejskiego Festiwalu Filmowego EUROSHORTS
w Gdańsku

·        uczestnictwo w projekcie dla młodych pisarzy (Gandża, Azerbejdżan) (25 - 30.11.2015)

·        pokaz filmu „PsychoKinetic” na 7th InShadow – International Festival of Video, Performance and Technologies w Lizbonie (Portugalia) w ramach trasy festiwalu CologneOFF – Cologne International Videoart Festival.

 

MAGDALENA  KALETA

Ukończyła z wyróżnieniem Gimnazjum Nr 1 im. Jana Długosza  w Nowym Sączu.  Od września uczęszcza do I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu, do klasy o profilu matematyka – fizyka - język angielski. Ukończyła I st. Państwowej Szkoły Muzycznej  w Nowym Sączu w klasie skrzypiec  pana Stanisława Dutki, obecnie kontynuuje naukę w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Nowym Sączu, na wydziale wokalnym w klasie dr Renaty Jonakowskiej-Olszowskiej. Od dziesięciu  lat  uczęszcza na zajęcia plastyczne w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Mówi, że malowanie jest dla niej doskonałą formą ekspresji i samorealizacji. Wieczorami zgłębia fachową literaturę i czyta o malarzach i ich technikach pracy. Widząc jej zapał i chęci, pani Agata Rolka nauczyła ją kochać sztukę. Czuwa również nad tym, aby jej prace brały udział w  konkursach i wystawach. Drugą osobą wspierającą jej rozwój jest pani Elżbieta Barciszewska-Kozioł, pod jej okiem Magda poznała nietypowe formy malowania i zaraziła się pasją do malowania na tkaninie. Magda ciągle szuka coś nowego, czegoś oryginalnego. Jej opiekunka mówi o niej:  „to kobitka i specjalistka od oryginalności” .

Poza formami plastycznymi i rozwijaniem swoich pasji muzycznych uwielbia czytać książki przygodowe, które pomagają jej w rozwoju wyobraźni, tak niezbędnej do szkicowania, malowania czy wykonywania wizualizacji przestrzennych.

Muzyka i śpiew to jej drugie oblicze, jest członkiem regionalnego zespołu pieśni i tańca „Nawojowiacy”. Folklor to jej pasja i miłość. Zgłębia wiedzę o regionie, o Lachach Sądeckich , poznaje gwarę i melodie lachowskie. Nie wstydzi się założyć  stroju lachowskiego, nosi go z dumą, ponieważ jest często inspiracją dla jej prac artystycznych. Należała przez ponad 12 lat do zespołu „Promyczki Dobra”, koncertując w Polsce i Europie. Wiele zawdzięcza księdzu Andrzejowi  Mulce, pani Milenie Małeckiej-Rogal i wszystkim cudownym instruktorom z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Pomaga również jako wolontariusz, szczególnie w naszej Fundacji, każdorazowo cieszy ją możliwość bezinteresownej pomocy. Kocha życie, śmiech, radość, taniec i ma wspaniałych przyjaciół.

Osiągnięcia, z których jest najbardziej dumna:

 Nagroda – Brązowy medal w 41. Międzynarodowej Wystawie Prac Plastycznych w Tajwanie 2011r.

Nagroda  -  XV Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży - Oświęcim 2013r.

Nagroda – Finał XXXVI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „My  Adventure In the Museum” Moja przygoda w muzeum –Toruń 2014r.

Certyfikat Zasługi – Nagroda – „2014 International Childrend’s  Art Exhibition” – prace młodych artystów z całego świata- Spring 2014r.

Nagroda(I miejsce) XXII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym  „ Mieszkam w Beskidach” – Świnna 2015r.

 

KLAUDIA KUNZ

uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu . Klaudia jest miłośniczką teatru i muzyki filmowej. Bierze udział w konkursach plastycznych, recytatorskich i literackich zdobywając nagrody i wyróżnienia. Obecnie wśród jej licznych pasji czołowe miejsce zajmuje nauka Polskiego Języka Migowego.

 

 

 

STANISŁAW DUDA – gość specjalny

Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie śpiewu solowego Tadeusza Leśniczaka. Brał udział w kursach muzycznych prowadzonych m.in. przez: Stefanię Toczyską, Jadwigę Romańską, Janusza Niziołka, Ryszarda Karczykowskiego, Marka Rzepkę i Wiesława Ochmana. Laureat głównych i  specjalnych nagród na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Imricha Godina.  Wyróżniony na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Słowiańskiej w Katowicach. Finalista Konkursu Polskiej Pieśni Artystycznej im. Edmunda Kossowskiego oraz konkursu im. Karola Kurpińskiego. Debiutował w Operze Śląskiej partią Bena w operze "The Telephone" G.C.Menottiego. Współpracuje z Operą Śląską, Polskim Radiem, Filharmonią Krakowską, Wrocławską, Opolską, Śląską, oraz z Capellą Cracoviensis. Na swoim artystycznym koncie ma takie role jak Stanisław z opery "Verbum Nobile",  Miecznik z opery "Straszny Dwór", Marszałek z opery "Halka" Stanisława Moniuszki,  Slook z opery "La cambiale di matrimonio" Gioacchina Rossiniego, Porgy z suity koncertowej "Porgy and Bess" Georga Gershwina i wiele innych. Pracował z wieloma wybitnymi dyrygentami jak Jan Tomasz Adamus, Tadeusz Serafin, Michał Klauza, Vincent Dumestre, Ottavio Dantone, Paul McCreesh, Krzysztof Dziewięcki, Szymon Wyrzykowski. Brał też udział w projekcie muzycznym Stanisława Soyki - Soyka & Cracov Singers "Shakespeare a capella".

akompaniator:

Anna Barbara Mirek – wieloletni pedagog klasy fortepianu oraz akompaniator Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Nowym Sączu.

 

 

Zapraszamy także na stronę patrona medialnego: 

https://sadeczanin.info/wiadomo%C5%9Bci/izabela-szafra%C5%84ska-wy%C5%9Bpiewa%C5%82-nagrod%C4%99-masiora-2015

 

 a także na:

 

 http://www.ntvsadecka.pl/1,2482-nagroda_im._masiora_dla_i._szafranskiej..html

 

http://www.powiat.nowy-sacz.pl/aktualnosci/nagroda_masiora_grudzien_2015.html

 

 

 

foto: fot. M.Olszowska, A Tamioło, Mixon

	DSC00592(2) (1).JPG		DSC00626.JPG		DSC006421(2) (1).jpg		DSC03237.JPG		Fot. Maria Olszowska (1).JPG		Fot. Maria Olszowska (11).JPG		Fot. Maria Olszowska (12).JPG		Fot. Maria Olszowska (14).JPG		Fot. Maria Olszowska (16).JPG		Fot. Maria Olszowska (17).JPG		Fot. Maria Olszowska (21).JPG		Fot. Maria Olszowska (26).JPG		Fot. Maria Olszowska (3).JPG		Fot. Maria Olszowska (30).JPG		Fot. Maria Olszowska (32).JPG		Fot. Maria Olszowska (33).JPG		Fot. Maria Olszowska (34).JPG		Fot. Maria Olszowska (35).JPG		Fot. Maria Olszowska (36).JPG		Fot. Maria Olszowska (37).JPG		Fot. Maria Olszowska (39).JPG		Fot. Maria Olszowska (41).JPG		Fot. Maria Olszowska (42).JPG		Fot. Maria Olszowska (43).JPG		Fot. Maria Olszowska (46).JPG		Fot. Maria Olszowska (49).JPG		Fot. Maria Olszowska (5).JPG		Fot. Maria Olszowska (50).JPG		Fot. Maria Olszowska (55).JPG		Fot. Maria Olszowska (60).JPG		Fot. Maria Olszowska (63).JPG		Fot. Maria Olszowska (66).JPG		Fot. Maria Olszowska (67).JPG		Fot. Maria Olszowska (7).JPG		Fot. Maria Olszowska (70).JPG		Fot. Maria Olszowska (74).JPG		Fot. Maria Olszowska (79).JPG		Fot. Maria Olszowska (83).JPG		Fot. Maria Olszowska (84).JPG		Fot. Maria Olszowska (88).JPG		Fot. Maria Olszowska (9).JPG		Fot. Maria Olszowska (92).JPG		Fot. Maria Olszowska (93).JPG		Fot. Maria Olszowska (96).JPG		Kaczyski.JPG		L. Szafranska.jpg		Magdalena Kaleta.jpg		Nominowani.jpg		Pani K2.jpg		Prezes.JPG		Prowadzaca2.jpg		Prowadzaca3.jpg		Prowadzacy2.jpg		Siostry Z i Magdalena K.jpg		Wreczenie nagrody.JPG		Zelek.JPG